Валентина Георгиева е първата ни финалистка в Париж!

Българската гимнастичка е единствената европейка сред най-добрите

Актуални новини
08:00 - 29 Юли 2024
2870

Най-добрата българска състезателка в спортната гимнастика Валентина Георгиева е първата ни финалистка на Олимпийските игри в Париж.

Европейската вицешампионка при подрастващите, която вчера навърши 18 години, извади късмет в общото класиране на прескок и продължава напред с девето място, като ще единствената европейка във финала.

Само първите осем в класирането се класират за него, но не може да има повече от две представителки на една държава. Така третата най-добра американка Джордан Чайлс, която завърши четвърта в общото класиране, няма място на финала.

Валентина е девета с оценка 13.999, като изпреварва 0.050 десетата Алекса Морено от Мексико.

Самото класиране на нашата гимнастичка на финала е голям успех, след като тя дълго лекуваше тежка контузия, получена на Европейското първенство в Мюнхен през 2022 година.