Вальо Антов блести с два гола за Монца

11:46 - 01 Август 2022
2152

Българският защитник Валентин Антов се отличи с два гола за италианския Монца в лятна контрола, която беше спечелена с 3:2 от новаците в Серия А.

Монца срещна дебютанта в Серия С Санджулиано Сити, но в 28-ата минута вече изоставаше с 0:1 след гол на Герос.

Само след четири минути Валентин Антов възстанови равенството, след като засече с глава перфектно центриране от ляво на Колпани. Малко преди края на първото полувреме Санджулиано Сити отново поведе.

В 77-ата минута на мача Карлос Аугусто изравни за 2:2 с удар от ляво по диагонала, а пет минути преди края на срещата дойде ред отново на Антов и той вкара за 3:2.

Играчите на Монца разиграха късо след корнер от ляво, последва подаване на задна греда и там българският защитник беше оставен непокрит, за да се разпише отново с глава.

Така отборът на Силвио Берлускони спечели петата поредна приятелска среща, а сред седмица ще открие кампанията си за Купата на Италия срещу Фрозиноне на стадион U-Power.