Вальо Антов и Кремонезе не успяха

Венеция ще рита в елита на Италия

11:02 - 03 Юни 2024
1212

Българинът Валентин Антов и неговият Кремонезе не успяха да спечелят промоция в италианската Серия А, след като загубиха гостуването на Венеция с 0:1. В първата среща победител не бе излъчен и мачът завърши 0:0.

Единственият гол в мача падна в 24-ата минута. Тогава се разписа Кристиан Гиткайер. 34-годишният датски футболист вкара поредното си попадение този сезон, което се оказа с цената на промоция.

Валентин Антов започна титуляр в срещата, но в 86-ата минута бе заменен, а на негово място се появи нападател – Даниел Циофани. Това обаче не даде резултат и промяна в резултата не настъпи.

Футболистите на Кремонезе бяха по-настъпателни в двубоя, като контролираха играта в 63% от времето. Те създадоха двойно повече голови положения и отправиха тройно повече удари от своя съперник, но това не се оказа достатъчно.