Възходът на Рома продължава

Вълците сразиха гостуващия Калария с 4:0

11:20 - 06 Февруари 2024
1238

Рома продължава да ниже победи под ръководството на новия си треньор Даниеле Де Роси. Тази вечер "вълците" разбиха с 4:0 Каляри в последния мач от 23-тия кръг на Серия "А".

Мачът започна перфектно за Рома. Още във 2-рата минута Лоренцо Пелегрини отбеляза отблизо след центриране от корнер.

В 23-тата минута домакините удвоиха преднината си. Ел Шаарауи получи отляво, подаде за Пелегрини, той върна топката с пета назад, Лукаку я прескочи за Дибала, който я прати във вратата за 2:0.

Последваха две ситуации, в които ВАР имаше важна роля. Първо гол на Лукаку бе отменен заради засада в 42-рата минута, а след това дузпа, отсъдена за Каляри в 44-тата минута, бе отменена след намесата на видеоасистентите.

В началото на второто полувреме "вълците" получиха дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, а отново Дибала бе точен от бялата точка.

Крайното 4:0 оформи Хуйсен, който се разписа с глава след центриране от корнер в 59-ата минута.

Тази победа изкачи Рома на 5-ото място в класирането с актив от 38 точки. Каляри пък остава в опасната зона на 18-ото място с 18 точки.