Вегас Голдън Найтс наниза осем шайби във вратата Колорадо, където пази Алекс Георгиев

Рейнджърс и Уинипег громят на старта в НХЛ

11:06 - 10 Октомври 2024
2185

Вегас Голдън Найтс надигра Колорадо Аваланш с 8:4 в двубой от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Иван Барбашев записа два гола и две асистенции, а Марк Стоун и Виктор Олофсон също се разписаха по два пъти за "рицарите".

За Колорадо с хеттрик се отличи Мико Рантанен.

Роденият в Русе руски вратар на "лавините" Александър Георгиев допусна 5 гола от 16 удара и бе заменен след втората част при резултат 3:5.

Монреал победи Торонто с 1:0 в канадското дерби от редовния сезон.

Коул Кофийлд отбеляза единственото попадение още в първата третина.

Поражението прекъсна серията на Торонто от 227 мача в редовния сезон на НХЛ, в които тимът отбелязва поне един гол. Поредицата започна на 21 ноември 2021 г. и е осмата най-дълга в историята на НХЛ. Лидер по този показател е Калгари с 264 мача (от ноември 1981 г. до 9 януари 1985 г.).

В другия канадски сблъсък тази нощ Калгари навакса три гола пасив и обърна Ванкувър с 6:5 след продължение.

Конър Зари донесе успеха на Калгари с победно попадение в 1:33 минут на продължението.

Ню Йорк Рейнджърс спечели първия си мач от редовния сезон, разгромявайки Питсбърг с 6:0.

Головете отбелязаха Сам Карик, Алексис Лафрение, Крис Крайдър (два), Филип Хитил, Винсънт Трочек.

Вратарят на Рейнджърс Игор Шестьоркин спря 29 изстрела, записвайки 16-ия си мач без допуснат в кариерата си в НХЛ. Той стана първият вратар на Рейнджърс от 1956 година насам, който запази суха мрежа в първия мач за сезона.

По-рано телевизионният канал ESPN Кевин Уикс съобщи, че руският вратар е отхвърлил предложението на клуба за нов договор с рекордна заплата за вратари на сезон в НХЛ в размер на 88 милиона долара за 8 години. Настоящият договор на Шестьоркин с Рейнджърс изтича в края на сезона.

Победа с 6:0 на старта постигна и тимът на Уинипег срещу Едмънтън.

Мейсън Апълтън се отличи с гол и две асистенции, а вратарят Конър Хелебюк спаси 30 удара за разгромната победа.