Велик обрат класира Франция на финал в Лигата на нациите

04:39 - 08 Октомври 2021
5825

Франция постигна забележителен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Белгия на "Алианц Стейдиъм" в Торино в полуфинален двубой от турнира Лигата на нациите и ще играе финал срещу Испания.

Иберийците достигнаха до финалния сблъсък, след като елиминираха Италия с 2:1

Първото попадение в мача беше за Белгия, като негов автор стана Яник Ферейра-Караско в 37-ата минута. Само две минути по-късно Ромелу Лукаку удвои.

След почивката Франция обаче излезе преобразена и заигра много по-активно. В 63-ата минута асът на Реал Мадрид Карим Бензема върна едно попадение.

Само пет минути по-късно Килиан Мбапе изравни от дузпа. В самия край на мача се стигна до попадение за Белгия на Лукаку, отменено поради засада след намесата на ВАР.

В 90-ата минута Тео Ернандес обаче донесе пълния обрат за Франция и така класира тима си на финала.