Велик обрат за Брага

Португалците шокираха Унион насред Берлин

21:56 - 03 Октомври 2023
2775

Брага се наложи над Унион Берлин 3:2 на „Олимпиащадион“ в германската столица в мач от втория кръг в група „C“ на Шампионска лига. „Железните“ вкараха два гола през първото полувреме посредством Шералдо Бекер.

Преди почивката Сику Ниакате върна един гол за Брага, а Брума донесе равенството за португалците в 51-ата минута. Португалците осъществиха пълния обрат и шокираха Унион, след като Андре Кащро вкара в последната минута от добавеното време на двубоя.

Феновете на Унион Берлин не бяха доволни от факта, че отборът играе на стадиона на своя градски съперник – Херта, като през цялото време от централната трибуна бе издигнат плакат, който гласеше: „Нуждаем се от „Старото лесничейство“, както въздух, за да живеем“.