Велико! "Левски" спечели с гол в последната минута

"Сините" отстраниха Апоел Беер Шева, чака ги сблъсък с Айнтрахт Франкфурт

22:09 - 17 Август 2023
9628

„Левски“ записа сладка европейска победа, побеждавайки с гол в 96-ата минута израелския „Апоел“ (Бер Шева) с 2:1. Успехът на „сините“ им донесе класиране на плейоф в групите на Лигата на конференциите срещу германския „Антрахт“ (Франкфурт). Победата гарантира и приход от поне 750 000 евро в опразнената каса на столичния гранд.

Победният гол за „Левски“ падна в добавеното време, след като влезлия само няколко минути по-рано Роналдо прониза вратата на „Апоел“ за 2:1 и хвърли в екстаз 17- хилядната публика на ст. „Георги Аспарухов“ и милиони пред телевизионните екрани.

Героят на вечерта на ст. "Георги Аспарухов" Роналдо влезе като резерва, но отбеляза в последната минута

„Левски“ изстрада победата над израелците, след като в предния мач завърши 0:0, а в реванша в София доминираше. „Сините“ откриха чрез Уелтънв 15-ата минута, но в 79-ата мин. българинът Йоан Стоянов, носещ екипа на „Апоел“, поля със студен душ левскарите – 1:1.

В последните секунди на даденото от съдията 6-минутно добавено време опасна атака на „Левски“ завърши с изстрел на Джемили и попаднала след шута му топка в краката на Роналдо беше пратена с плътен удар в мрежата ни „Апоел“ – 2:1 за „Левски“.

Състав на Левски: 1. Пламен Андреев - 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами - 8. Андриан Краев (К), 27. Асен Митков (60' - 5. Келиан ван дер Каап), 37. Дарлан - 17. Уелтoн (83' - 11. Джавад Ел Джемили), 9. Рикардиньо (83' - 14. Илиян Стефанов), 7. Роналдо

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов