Вердер и Илия Груев се завърнаха бързо в Първа Бундеслига

11:31 - 16 Май 2022
1085

Вердер Бремен на Илия Груев - младши влезе в Първа Бундеслига, след като победи Ян Регенсбург с 2:0 в мач от последния кръг на Втора Бундеслига. Хамбургер пък ще играе бараж за влизане.

Българският футболист стартира мача от резервната скамейка. Все пак той се появи в игра в последната минута от редовното време на мястото на Кристиан Грос.

След успеха Вердер в втори с 63 точки, на 3 пред Хамбургер и със сигурност влиза директно в елита на Германия. Лидер във Втора Бундеслига е Шалке с 65 точки.

Головете за ключовия успех на „бременските музиканти“ вкараха Никлас Фюлкруг в 10-ата минута и Марвин Дукш в 51-вата минута. Още в самото начало домакините реализираха чрез Мичел Вайзер, но попадението не беше зачетено заради засада.