Верона срази Беневенто

11:33 - 03 Ноември 2020
2149

Верона победи Беневенто с 3:1 в последния мач от 6-тия кръг на Серия А. Домакините нямаха никакви проблеми, въпреки че допуснаха изравняване в началото на второто полувреме.

В 17-ата минута Антонин Барак получи добър пас от Матия Дзакани и вкара за 1:0. Гостите изравниха в 56-ата минута, когато Джанлука Капрари сервира топката на своя адаш Джанлука Лападула и той намери десния ъгъл за 1:1.

Радостта на гостите обаче трая едва 7 минути, защото Верона стигна до нов гол, а негов автор отново бе Антонин Барак. Той получи топката от Димарко и от десетина метра остави безпомощен стража на гостите.

В 73-ата минута задачата на Беневенто стана още по-трудна, след като Капрари получи червен картон за нарушение в центъра на терена, при което блъсна с две ръце в главата противников футболист.

Крайното 3:1 оформи Дарко Лазович в 77-ата минута, който се разписа с глава.