Везенков блести - Олимпиакос е на финал за Суперкупата

Червено-белите излизат срещу Панатинайкос в спор за трофея

Топ
08:30 - 02 Октомври 2022
1504

Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Промитеас с 93:65 (23:19, 24:15, 22:14, 24:17) във втория полуфинал от турнира за Суперкупата на Гърция по баскетбол за мъже, който се провежда в Родос.

Олимпиакос ще излезе срещу големия си съперник Панатинайкос в сблъсък за трофея днес, 2 октомври от 21:00 часа. Преди това от 17:00 часа в спор за третото място ще се противопоставят съставите на Промитеас и Колосос Родос.

Везенков бе сред титулярите и беше най-резултатен за победата на „червените“ от Пирея, реализирайки 19 точки, 5 борби и 2 асистенции за 22 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос водеха през целия мач, като най-голямата разлика достигна 28 точки. На почивката резултатът бе 47:34 в полза на шампионите на Гърция, а в края на третата четвърт преднината им бе 69:48.

Алек Питърс добави 17 точки и 3 борби за Олимпиакос, а за тима на Промитеас Тревис Симпсън вкара 16 точки и овладя 2 борби.

В първия полуфинал по-рано днес отборът на Панатинайкос се наложи над Колосос Родос със 72:67 (20:18, 16:14, 25:25, 11:10) и си осигури място във финала.

Домакините оказаха сериозна съпротива на гранда от Атина, като дори взеха аванс от 4 точки при 44:40 в средата на третата четвърт. Баскетболистите на Панатинайкос обаче наваксаха изоставането си и преди последните 10 минути поведоха с 61:57, а след това не изпуснаха водачеството до края.

Дерик Уилямс и Артурас Гудайтис отбелязаха по 14 точки, овладявайки съответно 8 и 4 борби, а за Колосос Ти Джей Старкс завърши с 20 точки.