Везенков гледа от скамейката знаменит обрат на Кралете

Сакраменто спечели със 131:110 срещу Детройт Пистънс

10:58 - 10 Януари 2024
1362

Сакраменто постигна обрат и спечели със 131:110 срещу Детройт Пистънс мача си от редовния сезон на НБА. Българинът Александър Везенков обаче отново остана резерва и не се появи на паркета.

„Кралете“ стигнаха до победата след обрат, тъй като загубиха първата част с 29:47. С този успех Сакраменто заема пето място на Запад с 22 победи и 14 загуби.

В първата част Детройт бързо натрупа 15 точки преднина и продължи да я увеличава и в крайна сметка спечели първата част с 47:29, като в периода отбеляза 7 тройки от 10 опита.

Сакраменто успя да се върне в мача в средата на втората четвърт, когато направи серия от 11 поредни точки без противника да успее да реализира. Така на почивката резултатът бе 65:68 за „кралете“.

До края на мача те успяха да натрупат още преднина и в крайна сметка спечелиха срещата с 21 точки разлика.

Домантас Сабонис направи "трипъл-дабъл" за Сакраменто с 37 точки, 10 борби и 13 асистенции. Кийгън Мъри завърши с 32 точки, а Ди'Аарън Фокс добави 26. За Детройт над всички беше Боян Богданович с 26 точки.