Везенков се развихри срещу Байерн

Олимпиакос записа победа номер 20 в Евролигата

11:09 - 10 Март 2023
1250

Олимпиакос, с Александър Везенков в състава си, победи със 102:74 (26:12, 29:23, 26:30, 21:9) Байерн Мюнхен като домакин в мач от 28-ия кръг на Евролигата.

Грандът от Пирея продължава да бъде лидер в класирането с 20 победи и 8 загуби в сметката си, а немският тим е с баланс 11-17.

Българският национал отново изигра перфектен мач, като за малко повече от 20 минути на паркета беше най-резултатен за своя тим с 18 точки, към които добави 4 борби и 3 асистенции, които му донесоха коефициент на полезно действие 22.

Последните 10 минути бяха истинско забавление за "червено-белите", които буквално правиха каквото си пожелаят на терена и разбиха съперника си.

Янулис Ларендзакис се разписа с 14 точки за Олимпиакос, по 13 вкараха Томас Уолкъп и Шакил МакКисик.

За Байерн Мюнхен най-резултатен беше Исаак Бонга с 16 точки.