Шямпионът разби носителя на Купата на Германия

22:54 - 16 Октомври 2022
2023

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 5:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата.

За разгрома на „Алианц Арена“ се погрижиха голмайсторите Серж Гнабри, Ерик Максим Чупо-Мотинг, Лерой Сане, Садио Мане и Марсел Забицер.

Баварците започнаха срещата с натиск срещу своя съперник. Така се стигна до 13-ата минута, когато Серж Гнабри засече рикоширала топка и хубав изстрел откри резултата.

Двайсет минути по-късно Лерой Сане направи великолепна асистенция за Чупо-Мотинг, който завърши топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Марк Флекен, за да удвои преднината за Байерн.

Серж Гнабри бе изведен в 40-ата минута зад гърба на защитата на Фрайбург. Нападателят стрелят в долния ляв ъгъл, но Флекен внимаваше и отрази.

Вратарят на гостите Марк Флекен предотврати трето попадение след изстрел на Серж Гнабри в 40-ата минута, а в 52-ата Гнабри удари и греда при поредната атака на баварците.

Третият гол във вратата на Фрайбург падна в 52-ата минута, когато Лерой Сане овладя топката след подаване от Чупо-Мотинг и бе точен за 3:0. Три минути по-късно и Садио Мане се разписа сред голмайсторите след асистенция на Гнабри.

Три минути по-късно Гнабри подаде за Садио Мане в наказателното поле на Фрайбург. Сенегалецът прехвърли с финес вратаря на противника и така преднината на баварците набъбна до 4:0.

След рикошет в 80-ата минута Марсел Забицер засече топката във вратата на Марк Флекен, за да отбележи петия гол в полза на Байерн Мюнхен.

След този успех баварците се изкачват до 2-ото място във временното класиране в Бундеслигата с актив от 19 точки, докато Фрайбург е 3-и с една точка по-малко от днешния си съперник.