Вики Томова приключи в Прага

Българката отново не успя срещу Магда Линет

17:43 - 24 Юли 2024
2141

Виктория Томова отново не можа да победи Магда Линет и отпадна на четвъртфиналите в турнира от категория WTA 250 в Прага след поражение 6:4, 3:6, 2:6 за 2 часа и 52 минути игра.

Битката беше изключително тежка и за това подсказва огромното времетраене, като в края определено и физическата кондиция на двете тенисистки оказа влияние.

Цели седем пробива бяха направени в първия сет, в който Томова направи решителен брейк от петата си възможност в деветия гейм, след което затвори частта на свой сервис. Тя спаси шанс за пробив и от втория сетбол се възползва, за да вземе аванс в резултата.

Вторият сет също беше изпълнен с пробиви - цели пет, а особено болезнен за Томова беше осмият гейм, в който тя отрази цели девет брейк-бола, преди да допусне брейк за 3:5. Линет пък проведе най-убедителното си подаване и изранви сетовете.