Виляреал спечели Лига Европа - турнирът на Унай Емери!

00:59 - 27 Май 2021
4614

Виляреал триумфира за първи път в Лига Европа, побеждавайки Манчестър Юнайтед след невероятна драма след изпълнение на дузпи с обща резултат 12:11 (б.р 1:1 в редовното време) във финалния мач игран в полския град Гданск.

Жълтата подводница откри резултата с попадение на Жерар Морено (29), а в началото на второто полувреме Единсон Кавани (54) отблизо изравни.

Двата отбора не успяха да излъчат победител в редовното време и се играха две продължения. След изиграването им резултатът остана непроменен, което означаваше, че всичко във финала ще се рещи след изпълнението на дузпи.

Двубоят бе игран пред на 9000 зрители в Гданск. Треньорът на Жълтата подводница - Унай Емери, за пореден път доказа, че е истински повелител на този турнир, след като за четвърти път спечели отличието в петте финала, до които водените от него отбори достигаха.

Емери вдигна купата още три пъти със Севиля и изгуби само един финал, когато бе начело на Арсенал. Мениджърът на Червените дяволи Оле Гунар Солскяер отново не успя да спечели трофей, а самия клуб остава без такъв от 2017 година, когато триумфира именно в Лига Европа под ръководството на Жозе Моуриньо.