Вондроушова за първи път на 1/2-финал на Уимбълдън

18:19 - 11 Юли 2023
3400

Чехкинята Маркета Вондроушова се класира за полуфиналите Откритото първенство на Великобритания по тенис при жените за първи път в кариерата си.

24-годишната Вондроушова отстрани на четвъртфиналите четвъртата поставена Джесика Пегула (САЩ) с 6:4, 2:6, 6:4. Двубоят продължи час и 58 минути.

Чешката тенисистка, която е финалист от „Ролан Гарос“ през 2019 година и сребърна олимпийска медалистка от Игрите в Токио през 2021-а, навакса изоставане от 1:4 гейма в третия сет. Вондроушова спечели пет поредни гейма и триумфира в срещата.

Тя започна сблъсъка с Пегула с допуснат ранен пробив, изостана с 1:2, но обърна до 4:2 и спечели първата част. Във втория гейм американката бе категорична, осъществи два пробива и изравни за 1:1.

Това ще бъде втори полуфинал в турнирите от Големия шлем за Маркета Вондроушова, която очаква победителката от мача между водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) и украинката Елина Свитолина.