Впечатляващ обрат за Реал, без проблеми за Барса за Копа дел Рей

03:46 - 20 Януари 2023
2543

Реал Мадрид се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля след невероятен обат от 0:2 до 3:2 като гост на Виляреал.

Етиен Капу (4') и Самуел Чъкуезе (42') дадоха солиден аванс на "жълтата подводница", но през второто полувреме Реал показа познатия си характер и методично наложи волята си.

Винисус Жуниор намали в 57-ата минута, а Едер Милитао изравни в 69-ата. И двата гола станаха с участието на появилия се от пейката Даниел Себайос.

В 86-ата минута халфът сам завърши обрата и прати "белите" в следващата фаза.

Барселона разгроми с 5:0 като гост третодивизионния Сеута  в мач от 1/8 финалите на Купата на краля и продължава напред в турнира.

Рафиня се разписа за каталунците в 40-ата минута, а втори гол за тях добави Роберт Левандовски в 50-ата минута.

Резервата Ансу Фати добави трети гол в 70-ата минута, а седем минути по-късно Франк Кесие също вкарa.

Крайното 0:5 оформи Роберт Левандовски в последната минута  с втория си гол в мача.