Вратар изрита Звезда от Шампионската лига

Сърбите капитулираха след изпълнение на дузпи на Острова на Афродита

21:11 - 16 Септември 2020
4262

Цървена звезда не успя. Не успя да се класира за плейофите на Шампионската лига, където ще играе кипърският Омония. Представителят на Острова на Афродита спечели домакинството си с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът беше 1:1.

Звезда, чиято врата защитаваше бившият вратар на Лудогорец - Милан Борян и който носи капитанската лента, игра по-добре и имаше повече възможности, но футболистите на Омония бяха по-трезви при дузпите.

В 31-ата минута Гомес изпълни корнер, а Лифтнер прати топката в мрежата на гостите.

Играчите на Цървена звезда разчитаха на далечни удари и в 45-ата минута Бен центрира феноменално, а Мирко Иванич скочи високо и с глава изравни.

В продълженията гол не падна, а при серията от дузпи детелините бяха пхо-съсредоточени. За Звезда се разписаха Желко Гаврич и Ел Фардо Бен, а Диего Фалчинели и Милош Дегенек пропуснаха, докато всички изпълнители в редиците на кипърския шампион бяха точни.

Цървена звезда продължава участието си в квалификациите за Лига Европа.