Вратарят на Жирона е в компанията на най-големите неудачници, Атлетико с първи фаулстарт в ерата на Чоло

Жирона започна сезона в Ла Лига със загуба с 1:3 у дома от Райо Валекано. В главно действащо лице на „Монтиливи“ се превърна вратарят на домакините Пауло Гацанига, който направи куп грешки, които костваха мача на тима му.
Аржентинецът допусна сериозна неточност в 18-ата минута, когато сгреши с подаване и топката стигна до Хорхе де Фрутос, който вкара за 1:0.
В 43-ата минута вратарят бе изгонен за нарушение в наказателното поле срещу Де Фрутос и гостите реализираха отсъдената за фала дузпа.
С грешките, които направи, Гацанига влезе в много елитна компания на най-големите неудачници сред вратарите. Той стана третият страж, който е успял на бързо в рамките на един мач да направи грешка, довела до гол, да фаулира противник за дузпа и да бъде изгонен.
Гацанига стори всичко това за 43 минути, като по-бързо от него са го правили само други двама вратари. Това са Рафаел и Лорис Кариус, като първият успява да направи тези глупости за една 19 минути в мача между Верона и Фрозиноне през 2015 г.
Същата година Кариус допуска грешка, с която тимът му инкасира гол, фаулира противник в наказателното поле и получава червен картон в рамките на 32 минути в двубой Майнц – Херта Берлин.
Атлетико Мадрид започна сезона в Ла Лига с изненадваща загуба с 1:2 като гост на Еспаньол.
Двубоят в Барселона беляза края на една страхотна серия за „дюшекчиите“, които под ръководството на Диего Симеоне никога не бяха губили откриващия си мач в даден сезон от испанския шампионат.
Не само това, но и последната загуба на Атлетико в първия кръг от сезона бе през 2009 г., когато тимът, който бе воден от Абел Ресино, катастрофира срещу Малага и загуби с 0:3.