Вратарят Шчесни с най-бързия автогол на Европейски първенства

13:41 - 15 Юни 2021
2257

Изглежда, че лошият сезон на Ювентус се е отразил негативно на някои от играчите на „Старата госпожа“, които участват на Евро 2020. След като централният защитник на Турция Мерих Демирал вкара гол в собствената си врата срещу Италия, вратарят на Полша Войчех Шчесни направи същото срещу Словакия.

Автоголът на стража на Ювентус дойде още в 18-ата минута срещу Словакия, което го превърна в най-бързия автогол в историята на Европейските първенства. В ситуацията при попадението крилото на словаците Роберт Мак нахлу в наказателното поле и стреля. Топката се отби в страничната греда и удари Шчесни в гърба, след което влетя в мрежата му. Това бе първи гол в мача, който „Дружина Полска“ загуби с 1:2.

С куриозното си изпълнение Шчесни „подобри“ рекорда на друг играч на Ювентус от близкото минало – Игор Тудор. На Евро 2004 г. хърватинът си отбеляза автогол в 22-ата минута от мача срещу Франция – само 4 минути по-късно он Шчесни на вчерашния мач срещу Словакия.