Второразредни руснаци удариха Локо Сф

В два различни състава Черно море срази Черноморец Балчик

17:48 - 19 Януари 2023
1583

Локомотив София отстъпи на руския втородивизионен Шинник Ярославъл с 0:2 в първата си контролна среща от лагера в Турция. На терена в комплекса „Голд Сити“ двата отбора си поделиха по едно полувреме, но българите трябва да се сърдят на лошата си концентрация пред гола през втората част.

Отборът от Ярославл, който е на 9-о място в руската втора дивизия, стигна до успеха с голове в 10-ата и в 45-ата минути.

Футболистите от Шинник Ярославъл откриха резултата в 10-ата минута, когато Андреа Чуканов прати топката с глава във вратата на Любенов. Топката беше центрирана от свободен удар от дясно до тъч-линията, прелетя цялата защита и там Артьом Кулишов от руснаците я върна пред вратата. В бъркотията късмет имаше Чуканов, който с глава я прати във мрежата.

Две минути по-късно Семьонов при нов корнер получи отбита топка на границата на наказателното поле, но стреля над гредата.

Първата ситуация за Локомотив София дойде след 6-7 минути и се откри за Илия Димитров. Ударът на юношата на Левски обаче мина над горната греда. Още една възможност имаше след центриране от ъглов удар, но капитанът Божидар Кацаров не успя да насочи топката с глава.

Противно на развоя на събитията на терена, Локомотив София инкасира втори гол в последната минута на първото полувреме. При продължителна атака топката беше прехвърлена на десния фланг, където отново Артьом Кулишов я застигна и върна към дъгата на наказателното поле. Игор Леонтиев я посрещна и с отсечен удар я прати във вратата на Любенов – 0:2.

Първата ситуация за второто полувреме беше за българския отбор, след като топката срещна гредата директно след изпълнение на ъглов удар.

В 56-ата минута пък попадение на Елдар Низамутдинов от Шинник беше отменено заради засада. В 68-ата минута Локомотив София пропусна наистина отлична възможност да върне поне един гол.

Състав на Локомотив София: Александър Любенов, Бруно Франко, Божидар Кацаров, Марио Петков, Алан Диас, Валентин Николов, Александър Александров, Ивайло Найденов, Карлос Франса, Илия Димитров, Лука Иванов (второ полувреме: Жарко Истатков, Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Антонио Вутов, Димитър Митков, Димо Бакалов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Християн Чипев, Давид Малембана)

Черно море записа победа в третата си контрола от зимната подготовка. „Моряците“ сразиха с 2:0 тима на Черноморец Балчик, като попаденията реализираха Александър Василев през първата част (19‘) и Марин Петков в 80-ата минута. Спарингът се игра на стадион „Младост“, а в него Илиан Илиев използва два различни състава през двете полувремена.

Така Черно море записва втора победа в контролите след успеха с 1:0 срещу Фарул в Констанца, а срещу втория тим на ЦСКА 1948 „моряците“ направиха 0:0 в Обзор.

В 9-ата минута Черно море можеше да открие резултата. Вратарят на Балчик в опита си да изчисти топката, я изрита в главата на Сула, а тя за малко да влезе във вратата. В 17-ата минута след многоходова атака, топката стигна до Закария Беншаа, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Две минути по-късно „моряците“ поведоха в резултата. След добра атака, топката попадна в Александър Василев, който с удар от около 25 метра заби кълбото в горния десен ъгъл на стража на гостите за 1:0.

В 27-ата минута Сула стреля опасно от пряк-свободен удар, но покрай страничния стълб на вратата. В последната минута на първата част Сула центрира в наказателното поле, където Закария Беншаа стреля с глава, но не намери целта.

През втората част Илиан Ииев пусна нови 11 футболисти – Георги Георгиев, Наско Янков, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Димитър Петров, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.

В 51-вата минута Алекс Фернандес напредна в половината на Черноморец, пусна към Исмаил Иса, който се опита да пусне топката покрай вратаря, но тя мина край страничната греда.

В 67-ата минута Николай Златев напредна по десния фланг и центрира по земя около точката на дузпата, където Васил Панайотов се опита да насочи кълбото във вратата на тима от Балчик, но точно преди да нанесе удар, тя отскочи и халфът я прати над вратата.

Три минути по-късно Исмаил Иса изведе Димитър Петров отляво, който напредна в наказателното поле и бе фаулиран от бранител, но главния съдия, изненадващо не посочи бялата точка.

Четвърт час преди края в игра се появи Марин Петков, който зае мястото на Димитър Петров. В 80-ата минута Исмаил Иса центрира отляво, а Марин Петков с глава вкара за 2:0.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Александър Василев, Цветомир Панов, Стефан Велев, Мазир Сула, Ангел Ангелов, Мишаел Алвес, Закрия Беншаа, Матеус Машадо.

Второ полувреме: Георги Георгиев, Наско Янков, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Димитър Петров, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса