Взрив уби трима в руски завод за експлозиви

Трима души загинаха, а петима са ранени при взрив в завода за експлозиви „Авангард“ в град Стерлитамак в руската република Башкортостан, съобщи ръководителят на региона, разположен в Урал, Радий Хабиров в приложението „Телеграм“, цитиран от "Ройтерс".
Взривът е избухнал в петък вечер. Следователи разследват причините за взрива, отбеляза Хабиров, като отрече той да е предизвикан от украински удари с дронове.
Спешните служби съобщиха, че са приключили спасително-издирвателните операции в завода, които са продължили цяла нощ.
Заводът „Авангард“ произвежда индустриални експлозиви и обезврежда стари боеприпаси. От 2022 г. насам обектът е контролиран от руския държавен промишлен конгломерат „Ростех“.
Същевременно назначеният от Кремъл ръководител на окупираната част от украинската Херсонска област Владимир Салдо съобщи, че двама души са загинали в областта при украински удар с дрон. Според него двамата са живели в център за временно настаняване на евакуирани лица.