Япония вкара 14 гола на Монголия в мач за историята

Хеттрик за Самураите вкара Юя Осако

11:30 - 31 Март 2021
3901

Япония буквално унищожи Монголия с 14:0 в мач от световните квалификации в зона Азия. След успеха японците са с 15 точки след 5 изиграни мача и се нуждаят от победа срещу Миянмар на 3 юни, за да си гарантират класирането за следващата фаза от пресявките.

Хеттрик за Япония в мача вкара Юя Осако. По два гола реализираха Киого Фурухаши, Юня Ито и Шо Инагаки, а по веднъж мрежата на Монголия намериха Даичи Камада, Такуми Минамино, Хидемаса Морита и Такума Асано.

Малко преди почивката автогол си вкара Монголия Хаш-Ердене Туя и направи резултата 5:0 в полза на Япония.

Заради пандемията от коронавирус и противоепидемичните мерки в страната, Монголия не можеше да приеме мача. Срещата се изигра в Чиба, Япония, което допълнителнот допринесе за смазващия резултат.

До 65-ата минута селекцията на Растислав Бозик изоставаше само с шест гола, но в заключителната част на двубоя тотално рухна и допусна още осем попадения в мрежата си.

За Япония днешната победа е най-убедителната от 1967 година, когато побеждава Филипините с 15:0.