Юнайтед на 1/2-финал след кански мъки

Червените дяволи спечелиха визитата си Норич след продължения

22:12 - 27 Юни 2020
1595

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от 118 минути, за да си осигури класирането към полуфиналите за ФА Къп. „Червените дяволи” видяха сериозен зор с това да елиминират последния във Висшата лига – Норич Сити, при визитата си на „Кяроу Роуд”.

Хората, водени от Оле Гунар Солскяер, чакаха до 118-ата минута от продълженията, за да може капитанът Хари Магуайър от трудна ситуация да прати топката във вратата на Тим Крул, като стражът на „канарчетата” направи страхотен двубой.

Домакините играха с човек по-малко през продълженията на срещата, след като Тим Клозе получи директен червен картон в 88-ата минута.

Иначе, в редовното време срещата завърши при резултат 1:1, като и двете попадения паднаха през втората част.

Първо, в 51-ата минута стрелецът на гостите Одион Игало поведе Ман Юнайтед напред в резултата, но Тод Кантуел изравни с превъзходен изстрел четвърт час преди края на редовното време.