Юнайтед на Рангник с трудна победа срещу Кристъл Палас

Тотнъм с класика срещу Норич, гол в 95-ата минута спаси Лийдс срещу Брентфорд

18:36 - 05 Декември 2021
1309

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Кристъл Палас в дебюта на Ралф Рангник. Единственото попадение в мача беше дело на Фред четвърт час преди последния съдийски сигнал.

Ман Юнайтед изглеждаше съвсем различно в сравнение с това, което показваше, когато бе ръководен от Оле Гунар Солскяер. Домакините пресираха дълбоко своя опонент и контролираха събитията на терена, макар че липсваха много на брой голови положения.

Само в рамките на няколко дни Рангник преобрази тотално манчестърци и те вече изглеждат много по-опасни и много по-убедителни във всички фази от играта.

С победата Манчестър Юнайтед се изкачи до 6-ата позиция в класирането с актив от 24 точки, докато „орлите“ са 12-и с 16 точки.

Тотнъм победи Норич с класическото 3:0. Попаденията за "шпорите" реализираха Лукас Моура, Давинсон Санчес и Хюн-Мин Сон. След успеха си лондончани събраха 25 точки и заемат петото място във временното класиране във Висшата лига. Норич пък остават последни с едва 10 точки в актива си.

В друг мач от деня гол в 95-ата минута спаси Лийдс срещу Брентфорд. Двубоят на "Еланд Роуд" завърши при резултат 2:2. Йоркишци поведоха с гол на Тайлър Робъртс в 27-ата минута. В началото на втората част Брентфорд изравни чрез Шандън Баптист, а в 61-ата минута направиха пълен обрат след попадение на Серхи Каньос. В петата минута на даденото от съдията продължение Лийдс стигна до равенството след попадение на Патрик Бамфорд.

След равенството Брентфорд събра 17 точки и заема 11-то място във временното класиране. Лийдс пък са 14-ти с 16 точки.