Юнайтед върви по график, отново е на върха в Англия

Едисон Кавани и Пол Погба изковаха успеха срещу Фулъм

12:00 - 21 Януари 2021
1470

С гол на Пол Погба Манчестър Юнайтед победи Фулъм с 2:1 като гост и така се върна начело на Висшата лига на Англия.

Червените дяволи трябваше да обръщат резултата, след като Адемола Луукман откри още в петата минута. Единсон Кавани изравни в 21-ата, а Пол Погба донесе победата в 65-ата минута.

Така Юнайтед изпревари градския си съперник Манчестър Сити, който само два часа преди това излезе за малко на първото място. Червените дяволи са с две точки пред Гражданите, но имат и мач повече.

Съгражданите им от Сити спечелиха с 2:0 срещу Астън Вила като домакин.

Сити не успя дълго време да вкара на Вила, но грешка при изнасянето на топката за бирмингамците позволи на домакините да поведат в 79-ата минута.
Родри подаде на Бернардо Силва и той бе точен за 1:0, а в 90-ата минута Илкай Гюндоган се разписа от дузпа за крайния резултат.