Юношите ни с равенство срещу Гърция

20:54 - 27 Февруари 2020
1847

Юношите на България (набор 2003) завършиха 1:1 с връстниците си от Гърция във втората проверка между двата състава на родна земя.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Благоевград протече при по-добра игра на тима на селекционера Ангел Стойков, особено през първата част, когато младите "лъвчета" взеха преднина в резултата.

Автор на попадението в 37-мата минута стана футболистът на Ботев (Пловдив) Бисер Бонев, който преодоля гръцкия вратар Ангелопулос с хубав изстрел от дъгата на наказателното поле.

До почивката България пропусна още няколко положения, с които можеше да направи преднината си по-убедителна.

Гостите, на които предстои участие в елитния квалификационен кръг за европейско първенство, успяха да изравнят малко след началото на второто полувреме.

В 53-тата минута играчът на ПАОК Георгиос Куциас бе най-съобразителен в нашето наказателно поле и оформи крайния резултат.

Преди два дни в Симитли българите отстъпи с 0:1 на Гърция в първата контрола.