Юве докосва финала за Купата

Старата госпожа би Лацио в първия полуфинал

11:09 - 03 Април 2024
827

Ювентус спечели с 2:0 първия мач срещу Лацио от полуфиналите за Купата на Италия. Федерико Киеза и Душан Влахович бяха точни за „бианконерите“ след почивката. Торинският гранд натрупа достатъчно солидна преднина преди реванша в Рим след двайсетина дни.

През по-голямата част от срещата домакините бяха по-добрият отбор и контролираха събитията на терена. Съответно се поздравиха със заслужена победа.

Ювентус определено влезе по-добре в мача и се опитваше да играе на бързи обороти. Не успяха обаче да създадат сериозна опасност за противниковата врата.

В 11-ата минута Матиас Весино закъсня и влезе остро в краката на Андреа Камбиазо. Нарушение категорично имаше и главният съдия Давиде Маса посочи бялата точка. Последва обаче намеса на ВАР. Оказа се, че има засада при подаването на Душан Влахович към Весино.

В следващите минути лациалите съумяха да изравнят играта. Точен удар към една от двете врати обаче липсваше.

Пет минути преди почивката гостите бяха изключително близо до гола. Луис Алберто стреля с глава, но топката разтресе напречната греда.

Първият точен удар в мача дойде чак в 45-ата минута. Отправи го Адриен Рабио. Неговият шут от сериозна дистанция не съумя да затрудни вратаря, който улови без проблеми.

В 50-ата минута Юве излезе напред в резултата. Камбиазо даде безупречен извеждащ пас. Киеза избяга зад защитата на Лацио и с кинжален удар порази целта за 1:0.

Час игра след началото много опасен шут на Мануел Локатели профуча покрай целта. По-добрата игра на „старата госпожа“ даде резултат в 64-тата минута, когато торинци вкараха втори гол. Уестън Маккени намери в наказателното поле Душан Влахович. Сръбският национал овладя, финтира защитник и с удар по земя отбеляза за 2:0.

Към 70-ата минута Ювентус беше много близо и до трети гол. Удар с глава на Федерико Гати обаче премина на сантиметри покрай целта.

До края мачът се доиграваше. Лацио опита да увеличи шансове си преди реванша, но футболистите на Масимилиано Алегри действаха максимално концентрирано и съхраниха аванса си. Вторият мач е в Рим на 23 април.