Юве с нова грешна стъпка в Серия А

Завършиха наравно срещу Верона

07:01 - 26 Октомври 2020
1618

Верона измъкна 1:1 при гостуването си на шампиона Ювентус в мач от петия кръг на италианското футболно първенство. Торинци не успяха да спечелят като домакин за първи път през сезона, а с 9 точки заемат петото място. Верона е осми с 8 точки.

Домакините имаха предимство през първото полувреме, но Хуан Куадрадо нацели напречната греда малко преди почивката. След час игра Андреа Фавили откри резултата за гостите срещу хода на играта, след като беше изведен в чиста позиция около точката на дузпата от Матиа Дзакани.

Юве натисна, но в 76-ата минута Пауло Дибала отново разтресе напречната греда на вратата на Марко Силвестри. Торинци все пак изравниха две минути по-късно. Резервата Деян Кулушевски вкара за 1:1 след самостоятелен пробив от дясно в наказателното поле и прецизен удар от по диагонала.

До края домакините натискаха, но Силвестри беше на висота и не допусна ново попадение.