Ювентус засили Самп към Серия Б след два гола на Рабио

Старата госпожа спечели домакинството си с 4:2

11:19 - 13 Март 2023
1020

Ювентус постигна трудна победа с 4:2 над последния в класирането тим на Сампдория.

Срещата от 26-ия кръг на Серия "А" се оказа неочаквано сложна за "бианконерите", които до голяма степен сами си я направиха такава. Те поведоха с два гола в началото на мача, дело на Глейсн Бремер в 11-ата и Адриен Рабио в 26-ата минута, но допуснаха изравняване само за две минути след попадения на Томазо Ауджело в 31-вата и Филип Джуричич в 32-рата минута.

Все пак домакините изтръгнаха трите точки след втори гол на Рабио в 64-тата минута и попадение на Матиас Соуле в 94-тата минута. Междувременно торинци пропуснаха и дузпа чрез Душан Влахович в 67-ата минута.

Така Ювентус прибави ценни три точки в актива си и вече има 38, като се изкачи до 7-ата позиция в класирането. Генуезци остават на дъното на класирането с едва 12 спечелени точки до момента.