Жалък Ман Юнайтед беше разбит и унижен от Брентфорд

21:37 - 13 Август 2022
3653

Отборът на Брентфорд се подигра по циничен начин с гостуващия Манчестър Юнайтед и го разпокити с 4:0 в мач от втория кръг в английския футболен елит.

„Пчеличките“ отбелязаха и четирите попадения през първото полувреме на „Брентфорд Къмюнити Стейдиъм“, като тимът на „червените дяволи“ нямаше никакъв аргумент срещу съботния си опонент.

Головото шоу стартира с комична грешка на Давид Де Хеа в 10-ата минута, който пропусна топката да мине между ръцете му след удар на Джош Дасилва. Осем след това Матиас Йенсен удвои актива на Брентфорд, а Бен Мий се разписа за 3:0 с глава в 31-ата минута. Брайън Мбемо пък вкара четвъртия гол десет преди края на първото полувреме и на практика сложи точка на спора в дуела между двата тима.

Така Манчестър Юнайтед има нулев актив в Англия след първите две срещи, като потегли през новия сезон с две загуби и са на последното 20-о място след изиграването на съботната програма. Брентфорд пък вече има четири точки и се изкачи до третото място.