Жирона постави на колене и Барселона

11:07 - 11 Декември 2023
1740

Сензационното представяне на Жирона в Ла Лига продължи с паметен успех с 4:2 над Барселона като гост в мач от 16-ия кръг. С този резултат скромният тим излезе еднолично на върха в класирането, задминавайки Реал Мадрид, с който до този кръг делеше първата позиция.

Жирона направи показно на “Монтжуик” и можеше да се наложи с още по-изразителен резултат. Артьом Довбик изведе гостите напред в 12-тата минута, но само седем по-късно Роберт Левандовски изравни. Юношата на Реал Мадрид Мигел Гутиерес върна аванса на Жирона в 40-ата минута.

В 80-ата резервата Валери Фернандес увеличи на 3:1. Във втората минута на добавеното време Илкай Гюндоган върна едно попадение, но Кристиан Стуани довърши "блаугранас" във финалните секунди.