Жирона продължава да крачи уверено в Примера

Каталунците спечелиха с 4:2 визитата си на Гранада

11:10 - 19 Септември 2023
1534

Жирона постигна нова победа - този път с 4:2 при гостуването си на Гранада от 5-ия кръг на испанската Ла Лига.

Резултатът откри за гостите Виктор Циганков в 22-рата минута, с удар от границата на наказателното поле.

Второто попадение отбеляза Савио в 31-вата минута.

Давид Лопес пък направи резултата класически в 34-тата минута след като засече отблизо една свалена с глава топка от Артьом Довбик след центриране от фаул.

През второто полувреме обаче домакините показаха характер и успяха да върнат два гола. Първо в 63-тата минута след центриране от корнер Игнаси Микел свали с глава към Мюрто Узуни, който отблизо отбеляза за 1:3.

В 85-ата минута Лукас Бойе бе точен за 2:3, вкарвайки отблизо свалена с глава топка от Фамара Диедиу.

Жирона подпечата победата си в 89-ата минута. Ян Коуто получи топката в наказателното поле отдясно и с диагонален изстрел оформи крайното 4:2.

Така Жирона продължи с впечатляващото си представяне от началото на сезона, записвайки 4-тата си победа, като тимът заема 3-тото място в таблицата с 13 точки, колкото има и вторият Барселона. Гранада пък остава на 18-ата позиция с едва три точки в актива си.