Жиру прати Милан на 1/8-финалите, Челси срази Динамо Загреб

08:19 - 03 Ноември 2022
1811

Шампионът на Италия Милан победи с категоричното 4:0 австрийския Ред Бул Залцбург в мач от последния кръг от груповата фаза на Шампионска лига. Росонерите си гарантираха второто място и осминафинал с този успех, събирайки 10 точки.

Биковете пък ще играят в Лига Европа със своя шестточков актив.

Оливие Жиру отбеляза два гола за ломбардийци, а Раде Крунич и Жуниор Месиас добавиха по един.

Лидер в групата е Челси с 13 точки, а последен остана хърватският Динамо Загреб с 4.

Челси се наложи над Динамо Загреб с 2:1 на „Стамфорд Бридж“ в последния шести мач от груповата фаза в Шампионска лига. След този успех „сините“ завършват на върха в група Е, докато хърватският хегемон отпада от евротурнирите.

Бруно Петкович даде ранен аванс на „модрите“. 11 минути по-късно Рахийм Стърлинг възстанови равенството. Играчът, който не бе записал нито едно минута за Челси преди днешния мач - Денис Закария, оформи и крайното 2:1 още в 30-ата минута.