Зрелище на "Айброкс", развръзката остана за реванша

Рейнджърс и ПСВ Айндховен извъртяха 2:2

11:18 - 23 Август 2023
1914

В най-очаквания мач за вечерта отборите на Рейнджърс и ПСВ Айндховен не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първaта среща от плейофите на Шампионската лига.

Въпреки че нидерландците бяха на значително по-високо ниво през първата част, домакините от Шотландия стигнаха до гол. Това направи Абдала Сима секунди преди края на редовното време.

След почивката двата тима продължиха да играят открит футбол на високо темпо, което логично доведе до падането на нови три гола. Около час след началото Ибрахим Сангаре изравни, а четвърт час по-късно Раби Матондо изведе островитяните отново напред в резултата. Само четири минути обаче продължи радостта на шотландците и Люк де Йонг изравни отново.

Точно преди година двата отбора се срешнаха в същата фаза, като първият мач отново бе в Глазгоу и завърши именно при резултат 2:2. В ответния двубой шотландците спечелиха минимално с 1:0 и продължиха напред към същинската фаза на “турнира на богатите”.

Тази година реваншът в Нидерландия ще бъде на 30-и август (сряда) от 22:00 българско време.