Зрелище с четири гола на "Камп ноу"

Барса и Юнайтед извъртяха 2:2

21:45 - 16 Февруари 2023
3622

Барселона и Манчестър Юнайтед изиграха вълнуващ двубой на "Камп Ноу", който завърши 2:2. Срещата бе първи мач от плейофната фаза на Лига Европа.

Всички попадения паднаха през втората част. Маркос Алонсо откри в 50-ата минута, но секунди по-късно Маркъс Рашфорд изравни. Автогол на Жул Кунде в 59-ата минута доведе до пълен обрат, но с попадение на Рафиня в 76-ата минута каталунците изравниха.

Секунди след изравнителни гол Рашфорд стигна до нова възможност след подаване на Санчо, но стреля покрай вратата.

Грешка на Шоу пред другата врата пък позволи на Рафиня да опита да прехвърли Де Хеа с глава, но вратарят изби.

Драматичните моменти продължиха и в 86-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа след игра на Фред с ръка в наказателното поле. Веднага след това последва центриране и страхотно разбъркване в наказателното поле на "червените дяволи", при което Каземиро в опит да изчисти заби топката в дясната греда на Де Хеа.