Зверев и Циципас на 1/4-финал в Лос Кабос

12:07 - 22 Февруари 2024
948

Водачът в схемата Александър Зверев и вторият поставен Стефанос Циципас се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) с награден фонд 915 245 долара.

Във втория кръг Зверев елиминира японеца Йошихито Нишиока с 6:3, 6:0 само за 61 минути игра. Германецът поведе с 4:2 в първия сет и нямаше проблеми да го приключи при 6:3, а във втората част той не даде нито гейм на Нишиока. На четвъртфиналите Александър Зверев ще се изправи срещу представителя на Австралия Танаси Кокинакис, който победи британеца Даниел Еванс с 6:4, 6:2.

Стефанос Циципас отстрани Александър Вукич от Австралия също след 6:3, 6:0. Двубоят продължи 65 минути след като гръцкият тенисист дръпна с 5:3, затвори първия сет при 6:3 и спечели общо седем последователни гейма до края. Съперник на Циципас в спор за достигане до полуфиналите ще бъде представителят на САЩ Александър Ковачевич, който се наложи над австриеца Ринки Хиджиката с 6:3, 4:6, 6:4.

Третият в схемата Алекс де Минор (Австралия) отпадна във втория кръг след поражение от американеца Алекс Мичълсън с 4:6, 1:6. Срещата продължи час и 23 минути. Де Минор започна слабо и изостана с 1:4 в първия сет, който завърши при 4:6, а във втората част австралиецът спечели само един гейм. Мичълсън ще играе на четвъртфиналите срещу друг австралиец - осмия поставен Джордан Томпсън, който преодоля Емилио Нава от САЩ със 7:6(5), 6:3.

За следващата фаза се класира четвъртият поставен Каспер Рууд от Норвегия, който победи американеца Маркос Хирон с убедителното 6:1, 6:0 и очаква двубой с португалеца Нуно Боржеш, надделял над седмия в схемата австралиец Макс Пърсел с 6:3, 6:3.