Звезда и Монако с победи в Евролигата

11:04 - 10 Октомври 2024
2275

Отборите на Цървена звезда и Монако постигнаха домакински победи във втория кръг на баскетоблната Евролига.

Сръбският гранд се наложи над испанския Баскония със 78:71 (25:20, 17:14, 17:15, 19:22) в "Белград Арена". Айсая Канаан бе най-резултатен за "звездашите" с 19 точки, а Джоел Боломбой добави 15 точки и спечели 8 борби. Чима Монеке поведе тима на Баскония с 19 точки, като имаше 100-процентова успеваемост при стрелбата за две точки - 7 от 7.

Това е втора поредна победа за Цървена звезда в Евролигата през новия сезон. Българският национал Коди Милър-Макинтайър бе сред най-добрите за Цървена звезда, като завърши мача със 7 точки, 3 спечелени борби и 7 асистенции.

В друг мач от вечерта Монако надигра израелския Макаби Тел Авив с 85:79 (21:23, 20:23, 24:14, 20:19). Монегаските изоставаха в резултата на полувреме, но направиха много силна трета четвърт. Майк Джеймс записа 17 точки и 6 асистенции за успеха на домакините.

Ели Окобо отбеляза 17 точки само за второто полувреме. Бившата звезда на Монако Джордан Лойд бе най-резултатен за Макаби с 16 точки, а Джейлън Хоърд добави 13 точки и 7 борби.

Това бе втора победа за Монако през сезона, а Макаби допусна първо поражение.