​​​​​​Барса пред отпадане след спиращо дъха шоу на "Камп Ноу"

Интер измъкна 3:3 в Каталуния

09:05 - 13 Октомври 2022
2481

Барселона и Интер изиграха впечатляващ мач в Шампионската лига на "Камп ноу", който завърши 3:3.

Барселона остава застрашен от отпадане в групите. Два кръга преди края каталунците са трети с четири точки и са на три зад втория Интер.

На "Камп ноу" домакините поведоха малко преди почивката, когато футболистите на домакините се възползваха от възможност. Топката беше подадена в наказателното поле и Усман Дембеле засече във вратата.

В началото на второто полувреме Николо Барела изравни, след като получи от Алесандро Бастони и с хубав удар преодоля Марк-Андре Тер Стеген. Интер направи обрат в 63-ата минута при бърза атака - Чалханоглу подаде към Лаутаро Мартинес, който стреля в долния десен ъгъл.

Роберт Левандовски изравни в 82-ата минута, като първо стреля с глава, а при добавката беше точен с левия крак. В последните секунди на редовното време Мартинес подаде отлично към Робин Госенс при контраатака и Интер отново поведе.

Три минути по-късно Левандовски вкара много красив гол с глава за 3:3. Секунди след това Тер Стеген направи отлично спасяване и опази вратата си и равенството.