16-годишен счупи 106-годишен рекорд

Ендрик стана най-младият голмайстор в историята на Палмейрас

13:39 - 26 Октомври 2022
3111

Ендрик - 16-годишният бразилски талант, влезе в историята на Палмейрас при победата с 3:1 срещу Атлеитко Паранаензе, което на практика гарантира на отбора и шампионската титла в бразилското първенство четири мача преди края на сезона.

Ендрик вкара първите си два гола в професионалния футбол. Той имаше ключова роля за победата на отбора си Палмейрас над Атлетико Паранензе с 3:1. Успехът приближи Палмейрас до 11-ата титла на Бразилия.

На 16 години и 96 дни Ендрик стана най-младият голмайстор в историята на Палмейрас.

Вестник „О Глобо“ съобщава, че Ендрик по този начин подобрява рекорда на Ейтор, който вкара за Палмейрас на 16 години 11 месеца и 14 дни при победата с 4:1 срещу Атлетика дас Палмейрас на 3 декември 1916 година.

Ендрик направи дебюта си за тима по-рано през този месец при победата над Коринтиба с 4:0.

Ендрик, който се появи в игра след почивката, вкара първото си попадение в 59-ата минута. Той добави втори гол в 70-ата минути с удар в глава отблизо.

Младият нападател подписа договор с Палмейрас през май, в който има освободителна клауза от 60 милиона евро.

Твърди се, че към Ендрик вече има сериозен интерес от Реал Мадрид, Пари Сен Жермен, Барселона и Манчестър Юнайтед.