8 г. затвор за мъж, наръгал с нож полицай

Топ
12:10 - 04 Ноември 2025
871
8 г. затвор за мъж, наръгал с нож полицай

Осем години ще лежи в затвора мъж, опитал да убие полицай. Петчленен състав на Благоевградския окръжен съд призна за виновен 63-годишния Никола Ш. от село Сатовча, че на 24 август 2024 г., около 08.20 часа, на площада в Сатовча, направил опит умишлено да умъртви Алил С. - младши полицейски инспектор в група ,,Териториална полиция'' на сектор ,,Охранителна полиция'', в Участък - Сатовча на Районно управление - Гоце Делчев, при изпълнение на службата му.

Полицаят изпълнявал задължения по опазване на обществения ред, по време на работа по утвърден график. Когато пристигнал в селото, мъжът му нанесъл удар с нож в областта на гърдите и с това му причинил порезно нараняване, като опитът за убийство е останал недовършен.

С постановената от Окръжен съд присъда на 63-годишния мъж е наложено наказание „лишаване от свобода" за срок от 8 (осем) години, което да изтърпи при първоначален „строг" режим.

Подсъдимият е осъден да заплати и сторените по делото разноски.

Делото се разгледа при съкратено съдебно следствие, след като подсъдимият призна фактите, изложени в обстоятелствената част на обвинителния акт.

Присъдата може да се обжалва или протестира в 15-дневен срок, пред Апелативен съд –София.