Българският баскетболист беше на паркета във втората и третата четвърт

САЩ
08:16 - 23 Януари 2024
1739
Александър Везенков отбеляза осем точки при победа на "Сакраменто кингс"

Александър Везенков реализира осем точки при победата на "Сакраменто кингс" над "Атланта хоукс" със 122:107 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). Той игра малко над шест минути в срещата.

Българският баскетболист беше на паркета във втората и третата четвърт. Той игра, въпреки че беше под въпрос за двубоя заради контузия в глезена.

Везенков реализира два от трите си опита от тройката, а веднъж вкара и от зоната за две точки. Освен осемте точки, българинът овладя и две борби.

От съотборниците на Везенков най-резултатен беше Харисън Барнс с 32 т., а Домантас Сабонис реализира 14 и овладя 21 борби.

Победата прекъсва серия от четири поредни загуби на "Сакраменто". Отборът вече е с баланс 24:18 и заема седмо място в Западната конференция. Следващият мач на "Сакраменто" е гостува на "Голдън стейт уориърс" на 26 януари.