Националите трагични на „Уeмбли”, вместо българи Балъков пусна като титуляри двама застаряващи бразилци

Топ
20:51 - 07 Септември 2019
7553

Англия отупа без никакви трудности България с 4:0 в мач от квалификационната група „А” за европейското първенство. Двубоят се игра на митичния стадион „Уембли” в Лондон, който обаче не бе пълен до краен предел.

Хет-трик срещу България записа голмайсторът на Англия Хари Кейн. Нападателят на „Тотнъм” откри головата си сметка в 24-ата минута, възползвайки се от аматьорска грешка на вратаря Пламен Илиев. Стражът подаде в малкото наказателно поле на Сърмов, който нескопосано му я върна, а Илиев продължи с неточен пас към Божиков. Топката обаче бе пресечена от Стърлинг, който я пусна към Кейн – 1:0 за Англия.

Минути по-късно националите ни направиха сносна атака, завършила с анемичен удар с глава от изгодна позиция на Галин Иванов. До края на полувремето англичаните контролираха напълно ситуацията, но аристократично пропиляваха шансовете си.

През второто полувреме обаче Англия се развихри и разгрома не закъсня. В 49-ата минута бе свирена дузпа за нарушение на Бодуров срещу Рашфорд. Хари Кейн не пропусна от бялата точка – 2:0 за Англия.

Само пет минути след това, в 55-а минута,  Бодуров направи втора фрапантна грешка и подари топката за Маркъс Рашфорд, който комбинира с Хари Кейн, а той пусна на празна врата за Рахим Стърлинг -  3:0 за Англия.

Капитанът на Англия Хари Кейн наниза три гола във вратата на България, две от попаденията му бяха от дузпи. Снимка: Ройтерс

Положението за националите стана отчайващо в 73-та минута, когато бе свирена втората дузпа в мача за нарушение на Кристиан Димитров срещу Хари Кейн. Звездата на Англия вкара от дузпа своя трети гол – 4:0 за Англия!

Българският национален отбор бе изключително семпъл, а треньора Красимир Балъков си навлече гнева на много запалянковци с решението си да пусне като титуляри...двама застаряващи бразилци!

В титулярния състав на България на терена фланелките с герба разхождаха натурализираните Марселиньо (35 год.) и Вандерсон (31 год.). Куриозното е, че бразилците в пенсионна футболна възраст са резерви даже в клубния си тим „Лудогорец”. Другият спорен титуляр бе Николай Бодуров. Капитанът на ЦСКА не бе играл в официален мач от месец и половина, след като бе изгонен от Люпко Петрович. Именно след две негови грешки паднаха две от попаденията на Англия. Крайно несправедливо би било да се хвърля вината единствено върху Бодуров - всички национали изглеждаха еднакво немощни срещу британците.

Така българският национален отбор се закотви трайно на дъното в квалификационна група "А", събирайки само 2 точки (две равенства) от 5 мача. Селекцията на Красимир Балъков има 0 победи, 2 ремита и 3 загуби и е с голова разлика 5-11.

АНГЛИЯ – БЪЛГАРИЯ 4-0

1:0 Кейн (24), 2:0 Кейн (48-дузпа), 3:0 Стърлинг (54), 4:0 Кейн (72 дузпа)

АНГЛИЯ (4-3-3): Джордан Пикфорд; Кийрън Трипиър, Майкъл Кийн, Хари Магуайър, Дани Роуз; Рос Баркли, Деклан Райс, Джордан Хендерсън (Маунт); Маркъс Рашфорд, Хари Кейн (Чембърлейн), Рахийм Стърлинг (Санчо)

БЪЛГАРИЯ (4-5-1): Пламен Илиев; Страхил Попов, Николай Бодуров (К.Димитров), Васил Божиков, Антон Недялков; Галин Иванов (Младенов), Ивелин Попов, Георги Сърмов, Кристиян Малинов, Вандерсон; Марселиньо (Десподов)
Съдия: Марко Гуида (Италия)
Жълти картони: Кийн, Бодуров
Стадион: "Уембли", Лондон - 82 605 зрители