Арда обърна Ботев в края

19:20 - 29 Август 2020
1447

Арда постигна труден успех в домакинството си на Ботев (Пловдив). Възпитаниците на наставника Николай Киров се наложиха с 3:2 над "канарчетата" в среща от 4-ия кръг на efbet Лига.

В герой за Арда се превърна Спас Делев, който донесе успеха с ефектна странична ножица пет минути преди края на редовното време. Атанас Илиев даде аванс на "канарчетата" още в 16-ата секунда. Иван Коконов (29) изравни за домакините. Втори гол на Атанас Илиев (45+6) в добавеното време на първата част отново изведе Ботев напред.

Иван Коконов (70) за втори път изравни за тима от Кърджали. Спас Делев (85) зарадва феновете на Арда с прекрасен гол със странична ножица, която Аргилашки не успя да отрази.

Домакините продължават с успешните си изяви от началото на сезона и спечелиха 8 точки в 4 кръга. Днес те зарадваха привържениците си с първа победа на своя стадион в елита.