Арсенал излезе начело във Висшата лига

Футбол
09:53 - 04 Април 2024
1055

Отборът на Арсенал излезе начело във Висшата лига на Англия, след като победи с 2:0 новака Лутън Таун у дома и събра 68 точки. "Артилеристите" имат точка повече от Ливърпул, който днес посреща Шефилд Юнайтед.

И двата гола за тима на Микел Артета паднаха до почивката. В 24-ата минута Емил Смит Роу отне една топка в средата на терена, комбинира с Кай Хаверц, който намери Мартин Йодегор и капитанът на Арсенал откри.

Минута преди почивката Смит Роу напредна по крайна линия и даде пас по земя, при който Дайки Хашиока си вкара автогол.

С хеттрик на Фил Фодън шампионът Манчестър Сити разгроми с 4:1 гостуващия Астън Вила и запази надеждите си за четвърта поредна титла на Англия.

Домакините играха без голмайстора си Ерлинг Холанд, но въпреки това нямаха особени проблеми да стигнат до успеха. Родри даде преднина на "гражданите" в 11-ата минута, но десет по-късно гостите изравниха чрез Джон Дуран. В края на полувремето Фоудън вкара първия си гол в срещата и даде преднина на домакините.

През второто полувреме английският национал добави още две попадения, като за едното от тях асистира Родри.

С победата Манчестър Сити събра 67 точки, колкото има и вторият Ливърпул.

В последния мач от снощи Брентфорд и Брайтън завършиха 0:0.