Арсенал се провали с гръм и трясък

Топчиите загубиха визитата си на Нюкасъл, а с това и шансовете за Шампионската лига

10:54 - 17 Май 2022
1471

Арсенал загуби ценни точки в борбата си за Шампионска лига, след като загуби с 0:2 гостуването си на Нюкасъл в предпоследния кръг на Висшата лига.

Така "артилеристите" са с 66 точки на петото място, докато Тотнъм остава четвърти с 68. В последния кръг Арсенал домакинства на Евертън, а "шпорите" имат мач с Норич.

Двубоят започна с домакински натиск от страна на "свраките". В 16-ата минута Шон Лонгстаф можеше да открие резултата, но Габриел изчисти от голлинията.

В 23-ата минута Букайо Сака излезе на добра позиция, но ударът му бе блокиран.

В 37-ата минута Рамсдейл показа рефлекс, спасявайки вратата си от гол след мощен изстрел на Алан Сен-Максимен.

Нюкасъл излезе напред в резултата в 56-ата минута. Жоелинтон центрира отляво, а Бен Уайт се опита да изпревари Калъм Уилсън, но вместо това вкара топката в собствената си врата.

В 63-ата минута Калъм Уилсън стреля над гредата.

Малко преди края на двубоя Йодегор можеше да изравни, но вместо това прати топката в тялото на бранител на домакините.

В 84-ата минута Шон Лонгстаф отне топката пред наказателното поле на Арсенал, след което пусна към Калъм Уилсън, той бе затворен от Рамсдейл, но топката стигна до Бруно Гимараеш, който с плътен удар реализира за 2:0.