"Артилеристите" победиха с 2:1 Челси

Футбол
21:46 - 01 Август 2020
2551

"Арсенал" спечели купата на Англия, след като победи с 2:1 "Челси" във финала на празния "Уембли". Микел Артета стана първият в историята капитан и мениджър на "артилеристите" с трофея.

Кристиян Пулишич стана първият американец с гол във финала, като откри още в 5-ата минута за "Челси". В 28-ата обаче капитанът на "Арсенал" Пиер-Емерик Обамеянг изравни от дузпа. В 67-ата минута отново Обамеянг донесе успеха.

Всичко приключи в 73-ата минута, когато Матео Ковачич получи втори жълт картон и остави "Челси" с 10 човека.

Тимът на Франк Лампард бе преследван и от черна серия контузии, които ще му попречат и в двубоя от Шампионската лига срещу "Байерн". Първо се нарани Аспиликуета още в 35-ата минута, а Пулишич се травмира в 49-ата доста тежко.

Ковачич бе едва шестия играч изгонен във финал на купата на Англия, а предният бе отново от "Челси". Виктор Моузес получи червен картон отново срещу "Арсенал".

Победата на "артилеристите" остава единствен шанс на "Уулвърхемптън" за евротурнири спечелването на Лига Европа.