Атлетик Билбао и Валенсия оставиха развръзката за реванша

В даденото от съдията продължение на първата част реферът изгони резервата на Валенсия Максимилиано Гонсалес

11:34 - 11 Февруари 2022
2050

Атлетик Билбао и Валенсия завършиха при резултат 1:1 в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Краля. Домакините поведоха чрез Раул Гарсия в 37-ата минута, докато "прилепите" изравниха в 65-ата.

В даденото от съдията продължение на първата част пък реферът изгони резервата на Валенсия Максимилиано Гонсалес, който го атакува словестно от пейката на "прилепите".

Атлетик поведе в мача още в 37-ата минута с гол на Раул Гарсия. Той се възползва от добро центриране от фаул и с глава прати топката в мрежата на Валенсия. В третата минута на даденото от съдията продължение Максимилиано Гомес от състава на гостите бе изгонен, след като атакува словестно рефера.

В 65-ата минута Валенсия изравни. Уго Дуро се възползва от лошо избита в наказателното поле топка и я прати в мрежата на съперника за 1:1. До края на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.
Реваншът между двата тима е на 2 март от 22:00 часа на стадион "Местая" във Валенсия.