Атлетик Билбао разнебити Реал Сосиедад в баското дерби

Бетис продължава по график Шампионска лига

12:11 - 21 Февруари 2022
1275

Атлетик Билбао не остави съмнения относно превъзходството си срещу Реал Сосиедад, спечелвайки баското дерби от 25-ия кръг на Ла Лига с 4:0 на „Сан Мамес“. И четирите попадения във вратата на Ремиро паднаха през второто полувреме.

Първата възможност в мача се откри пред Микел Мерино в 12-ата минута, но ударът му не бе точен.

Атлетик Билбао направи много голям пропуск в 25-ата минута, когато Иняки Уилямс бе изведен сам срещу Алекс Ремиро, но стреля в аут.

Давид Силва игра с ръка в наказателното поле на Реал Сосиедад в 29-ата минута, а след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа за Атлетик Билбао. Икер Муниаин застана зад топката, но Алекс Ремиро направи страхотно спасяване.

В началото на второто полувреме пред Алекс Беренгер се откри добра възможност, но ударът му с глава не беше точен.

Алекс Ремиро се наложи отново да се намесва в 53-ата минута, когато отрази много опасен удар на Иняки Уилямс.

Атлетик Билбао поведе с 1:0 в 69-ата минута, когато Беренгер центрира от корнер в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Дани Вивиан с глава вкара топката във вратата на Ремиро.

Три минути по-късно домакините удвоиха своята преднина. Икер Муниаин центрира в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Оян Сансет засече топката и я прати във вратата на Алекс Ремиро.

Атлетик Билбао реализира трети гол в 81-ата минута. Беренгер изведе Иняки Уилямс, който вкара топката в опразнената врата.

Воденият от Марселино Гарсия Торал отбор вкара четвърти гол в 89-ата минута. Сансет подаде на Икер Муниаин, който вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Алекс Ремиро.

Във втората минута на добавеното време на срещата Алекс Беренгер получи нова възможност. Той стреля от границата на наказателното поле на Реал Сосиедад, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Алекс Ремиро.

Атлетик Билбао е осми в класирането с 37 точки, а Реал Сосиедад е седми с 38. Виляреал е шести с 39 точки.

Бетис се наложи трудно с 2:1 при домакинството си на Майорка от 25-ия кръг на Ла Лига. Андалусийци макар и трудно, продължават да удържат третото място в класирането.

Домакините можеха да поведат още в 19-ата минута, когато след удара на Алекс Морено се получи рикошет в играч на Майорка, а топката срещна гредата.

Бетис поведе с 1:0 в 25-ата минута, когато Серхио Каналес демонстрира страхотните си технически умения, центрирайки в наказателното поле на Майорка, където Алекс Морено с глава вкара топката във вратата на Серхио Рико.

Гуидо Родригес имаше претенции за дузпа в 27-ата минута за извършено нарушение срещу него в наказателното поле на Майорка, но съдията подмина ситуацията, а ВАР потвърди решението му.

Майорка можеше да изравни резултата в 31-ата минута, когато след удара на Ведат Мурики топката срещна левия стълб на вратата на Руи Силва.

Майорка успя да изравни резултата в 75-ата минута, когато Жауме Коста центрира в наказателното поле на Бетис, където Ведат Мурики с глава прати топката във вратата на Руи Силва.

Родриго Баталя игра с ръка в наказателното поле на Майорка в 81-ата минута и съдията първоначално подмина ситуацията, но след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа в полза на Бетис. Наказателният удар бе реализиран от Уилиан Жозе в 83-ата минута.

Бетис е трети в класирането с 46 точки, а Майорка е шестнадесети с 26 точки, само с шест над зоната на изпадащите.